powered by
Swiss National Championships
02 / 03.03.2019 - Centre Sportif du Bois-des-Frères, chemin de l'Écu, 1219 Châtelaine (GE)

Men's Doubles

Mixed Doubles
Men's Doubles
Women's Doubles
Men's Singles
Women's Singles
    
    
    
    
    
1 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Rebetez Yoan 20 / Vendé Gaël 20
[ ZZ-Lancy / La Chaux-de-Fonds ]
Loureiro Daniel 16 / Souiller Frank 16
[ Châtelaine ]
Klee Tobias 17 / Schmid Elia 20
[ Young Stars ZH / Wil SG ]
3:0
Collaros Paul-Antoine 17 / Stevanovic Nenad 19
[ Forward-Morges / Meyrin ]
Moreno Kilian 16 / Perroud Andy 17
[ Delémont / Bulle ]
3:2
Ducrey Grégory 17 / Krstic Filip 18
[ Vevey ]
Brunner Dimitri 19 / Posch Lars 20
[ Rapid Luzern / Wädenswil ]
3:1
Champod Nicolas 20 / Memmi Daniel 19
[ Vernier / UGS-Chênois ]
3:1
Rütter Nick 18 / Von Däniken Samir 17
[ T-Card / Young Stars ZH ]
Gilliéron Severin 16 / Robbi Curdin 15
[ Ostermundigen / Heimberg ]
Hardmeier Elias 20 / Schärrer Mauro 18
[ Neuhausen ]
3:1
Busslinger Julian 17 / Vorherr Thilo 19
[ Pratteln ]
3:0
Jund Patrick 16 / Nick Filippo 17
[ Rapperswil-Jona ]
Freymond Pierre-Alain 16 / Loiseau Alain 17
[ ZZ-Lancy / Silver Star ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19 / Tschanz Cédric 20
[ Bietigheim-Bissingen / D / Rio-Star Muttenz ]
3:0
Zmirou Samy 19 / Taffé Yanick 19
[ Veyrier / ZZ-Lancy ]
3:0
Mischler Lucas 16 / Romanens Bastien 17
[ Châtelaine / Vevey ]
Fust Patrick 15 / Peter Daniel 16
[ Wil SG ]
Märki Julien 19 / Moullet Barish 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
3:0
Karam Salim 18 / Stoll Loïc 18
[ Vernier / ZZ-Lancy ]
3:1
Bregger Julien 16 / Demichel Sébastien 16
[ Forward-Morges / Fribourg ]
Winterberger Manuel 16 / Wyss Roman 18
[ Ostermundigen ]
Moser Dominik 19 / Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
3:0
Bernhard Denis 19 / Merz Philip 19
[ Rapperswil-Jona / Kriens ]
3:0
Sorrentino Giacomo 16 / Stukelja Rista 16
[ UGS-Chênois / Mandement ]
Falconnier Timothy 15 / Ulrich Numa 15
[ Rio-Star Muttenz / Wädenswil ]
Mohler Nicola 20 / Schärrer Niki 18
[ St. Louis / F / Tuttlingen / D ]
3:2
Anthonioz Luca 18 / Miller Thierry 19
[ Bulle ]
3:1
Vepa Chaitanya 15 / Vepa Siddharth 16
[ Meyrin ]
Boccard Sam 19 / Simonet Nicolas 20
[ ZZ-Lancy / Veyrier ]
Rebetez Yoan 20
Vendé Gaël 20
[ ZZ-Lancy / La Chaux-de-Fonds ]
3:0
Klee Tobias 17
Schmid Elia 20
[ Young Stars ZH / Wil SG ]
Moreno Kilian 16
Perroud Andy 17
[ Delémont / Bulle ]
Brunner Dimitri 19
Posch Lars 20
[ Rapid Luzern / Wädenswil ]
3:0
Champod Nicolas 20
Memmi Daniel 19
[ Vernier / UGS-Chênois ]
3:2
Hardmeier Elias 20
Schärrer Mauro 18
[ Neuhausen ]
Busslinger Julian 17
Vorherr Thilo 19
[ Pratteln ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
Tschanz Cédric 20
[ Bietigheim-Bissingen / D / Rio-Star Muttenz ]
3:1
Zmirou Samy 19
Taffé Yanick 19
[ Veyrier / ZZ-Lancy ]
3:0
Märki Julien 19
Moullet Barish 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Karam Salim 18
Stoll Loïc 18
[ Vernier / ZZ-Lancy ]
Moser Dominik 19
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
3:0
Bernhard Denis 19
Merz Philip 19
[ Rapperswil-Jona / Kriens ]
3:1
Mohler Nicola 20
Schärrer Niki 18
[ St. Louis / F / Tuttlingen / D ]
Anthonioz Luca 18
Miller Thierry 19
[ Bulle ]
Boccard Sam 19
Simonet Nicolas 20
[ ZZ-Lancy / Veyrier ]
3:0
Rebetez Yoan 20
Vendé Gaël 20
[ ZZ-Lancy / La Chaux-de-Fonds ]
Brunner Dimitri 19
Posch Lars 20
[ Rapid Luzern / Wädenswil ]
3:1
Champod Nicolas 20
Memmi Daniel 19
[ Vernier / UGS-Chênois ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
Tschanz Cédric 20
[ Bietigheim-Bissingen / D / Rio-Star Muttenz ]
3:2
Zmirou Samy 19
Taffé Yanick 19
[ Veyrier / ZZ-Lancy ]
3:2
Moser Dominik 19
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
Bernhard Denis 19
Merz Philip 19
[ Rapperswil-Jona / Kriens ]
Boccard Sam 19
Simonet Nicolas 20
[ ZZ-Lancy / Veyrier ]
3:2
Brunner Dimitri 19
Posch Lars 20
[ Rapid Luzern / Wädenswil ]
3:0
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
Tschanz Cédric 20
[ Bietigheim-Bissingen / D / Rio-Star Muttenz ]
Zmirou Samy 19
Taffé Yanick 19
[ Veyrier / ZZ-Lancy ]
Boccard Sam 19
Simonet Nicolas 20
[ ZZ-Lancy / Veyrier ]
3:2
Brunner Dimitri 19
Posch Lars 20
[ Rapid Luzern / Wädenswil ]
🏆
Boccard Sam 19
Simonet Nicolas 20
[ ZZ-Lancy / Veyrier ]
3:2