powered by
Swiss National Championships
02 / 03.03.2019 - Centre Sportif du Bois-des-Frères, chemin de l'Écu, 1219 Châtelaine (GE)

Mixed Doubles

Mixed Doubles
Men's Doubles
Women's Doubles
Men's Singles
Women's Singles
    
    
    
    
    
1 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Moret Rachel 20 / Champod Nicolas 20
[ Châtelaine / Vernier ]
Rebetez Auxanne 11 / Jund Patrick 16
[ Moutier / Rapperswil-Jona ]
3:0
Stamm Ursina 14 / Hardmeier Elias 20
[ Wädenswil / Neuhausen ]
Gutknecht Nina 12 / Simonet Nicolas 20
[ Uster / Veyrier ]
3:0
Alimpinisis-Hofer Deborah 12 / Bregger Julien 16
[ Worb / Forward-Morges ]
Holzinger Svenja 13 / Klee Tobias 17
[ Affoltern A/A / Young Stars ZH ]
Kroon Mireille 18 / Boccard Sam 19
[ ZZ-Lancy ]
3:1
Simonet Salomé 18 / Vendé Gaël 20
[ Fribourg / La Chaux-de-Fonds ]
Mathys Jessica 11 / Sorrentino Giacomo 16
[ Lyss / UGS-Chênois ]
Credaro Céline 14 / Merz Philip 19
[ Spreitenbach / Kriens ]
3:0
Truöl Paula 17 / Von Däniken Samir 17
[ T-Card / Young Stars ZH ]
3:2
Grädel Tamina 11 / Bernhard Denis 19
[ Dübendorf-Volketswil / Rapperswil-Jona ]
Reust Céline 20 / Brunner Dimitri 19
[ Neuhausen / Rapid Luzern ]
Tchalakian Alexandra 20 / Taffé Yanick 19
[ Lausanne / ZZ-Lancy ]
Doutaz Fanny 12 / Mischler Lucas 16
[ Châtelaine ]
3:0
Zumbrunnen Rijana 17 / Memmi Daniel 19
[ Rio-Star Muttenz / UGS-Chênois ]
Maurer Ludivine 15 / Karam Salim 18
[ Vernier ]
3:0
Schilling Andrea 11 / Busslinger Julian 17
[ Young Stars ZH / Pratteln ]
Fauvel Amanda 20 / Loiseau Alain 17
[ Carouge / Silver Star ]
Busin Sandra 19 / Moser Dominik 19
[ Young Stars ZH / Rio-Star Muttenz ]
Zellweger Nadia 13 / Rütter Nick 18
[ Uster / T-Card ]
3:2
Suter Deborah 12 / Schmidli Ben 16
[ Bremgarten / Rapid Luzern ]
3:1
Tullii Nina 13 / Märki Julien 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Landolt Ramona 15 / Nick Filippo 17
[ Steinhausen / Rapperswil-Jona ]
Bodmer Julia 15 / Collaros Paul-Antoine 17
[ Zofingen / Forward-Morges ]
3:2
Aschwanden Rahel 20 / Posch Lars 20
[ T-Card / Wädenswil ]
Moret Rachel 20
Champod Nicolas 20
[ Châtelaine / Vernier ]
3:0
Rebetez Auxanne 11
Jund Patrick 16
[ Moutier / Rapperswil-Jona ]
Gutknecht Nina 12
Simonet Nicolas 20
[ Uster / Veyrier ]
Kroon Mireille 18
Boccard Sam 19
[ ZZ-Lancy ]
3:0
Simonet Salomé 18
Vendé Gaël 20
[ Fribourg / La Chaux-de-Fonds ]
3:0
Credaro Céline 14
Merz Philip 19
[ Spreitenbach / Kriens ]
Truöl Paula 17
Von Däniken Samir 17
[ T-Card / Young Stars ZH ]
3:1
Reust Céline 20
Brunner Dimitri 19
[ Neuhausen / Rapid Luzern ]
Tchalakian Alexandra 20
Taffé Yanick 19
[ Lausanne / ZZ-Lancy ]
3:0
Doutaz Fanny 12
Mischler Lucas 16
[ Châtelaine ]
Maurer Ludivine 15
Karam Salim 18
[ Vernier ]
Fauvel Amanda 20
Loiseau Alain 17
[ Carouge / Silver Star ]
3:2
Zellweger Nadia 13
Rütter Nick 18
[ Uster / T-Card ]
3:1
Suter Deborah 12
Schmidli Ben 16
[ Bremgarten / Rapid Luzern ]
Bodmer Julia 15
Collaros Paul-Antoine 17
[ Zofingen / Forward-Morges ]
Aschwanden Rahel 20
Posch Lars 20
[ T-Card / Wädenswil ]
3:0
Moret Rachel 20
Champod Nicolas 20
[ Châtelaine / Vernier ]
3:2
Kroon Mireille 18
Boccard Sam 19
[ ZZ-Lancy ]
Simonet Salomé 18
Vendé Gaël 20
[ Fribourg / La Chaux-de-Fonds ]
3:0
Truöl Paula 17
Von Däniken Samir 17
[ T-Card / Young Stars ZH ]
Tchalakian Alexandra 20
Taffé Yanick 19
[ Lausanne / ZZ-Lancy ]
3:0
Fauvel Amanda 20
Loiseau Alain 17
[ Carouge / Silver Star ]
Zellweger Nadia 13
Rütter Nick 18
[ Uster / T-Card ]
Aschwanden Rahel 20
Posch Lars 20
[ T-Card / Wädenswil ]
3:1
Moret Rachel 20
Champod Nicolas 20
[ Châtelaine / Vernier ]
3:0
Simonet Salomé 18
Vendé Gaël 20
[ Fribourg / La Chaux-de-Fonds ]
Tchalakian Alexandra 20
Taffé Yanick 19
[ Lausanne / ZZ-Lancy ]
3:1
Aschwanden Rahel 20
Posch Lars 20
[ T-Card / Wädenswil ]
🏆
Moret Rachel 20
Champod Nicolas 20
[ Châtelaine / Vernier ]
3:1
Tchalakian Alexandra 20
Taffé Yanick 19
[ Lausanne / ZZ-Lancy ]