powered by
Swiss National Championships
02 / 03.03.2019 - Centre Sportif du Bois-des-Frères, chemin de l'Écu, 1219 Châtelaine (GE)

Men's Singles

Mixed Doubles
Men's Doubles
Women's Doubles
Men's Singles
Women's Singles
    
    
    
    
    
1 / 321 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1 ▼ 
Schmid Elia 20 [ Wil SG ]
4:1
Vepa Siddharth 16 [ Meyrin ]
Wermelinger Jonathan 16 [ Fribourg ]
Vorherr Thilo 19 [ Pratteln ]
4:1
Stoll Loïc 18 [ ZZ-Lancy ]
4:1
Robbi Curdin 15 [ Heimberg ]
Romanens Bastien 17 [ Vevey ]
Hardmeier Elias 20 [ Neuhausen ]
4:2
Moullet Barish 19 [ La Chaux-de-Fonds ]
4:0
Stukelja Rista 16 [ Mandement ]
Perroud Andy 17 [ Bulle ]
Bernhard Denis 19 [ Rapperswil-Jona ]
4:0
Schärrer Niki 18 [ Tuttlingen / D ]
Winterberger Manuel 16 [ Ostermundigen ]
4:1
Sorrentino Giacomo 16 [ UGS-Chênois ]
Tschanz Cédric 20 [ Rio-Star Muttenz ]
4:1
Girod Dorian 20 [ ZZ-Lancy ] (W.O.)
Klee Tobias 17 [ Young Stars ZH ]
Nick Filippo 17 [ Rapperswil-Jona ]
Merz Philip 19 [ Kriens ]
4:0
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19 [ Bietigheim-Bissingen / D ]
4:1
Mischler Lucas 16 [ Châtelaine ]
Ulrich Numa 15 [ Wädenswil ]
Zmirou Samy 19 [ Veyrier ]
4:0
Moser Dominik 19 [ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Schmidli Ben 16 [ Rapid Luzern ]
Collaros Paul-Antoine 17 [ Forward-Morges ]
Miller Thierry 19 [ Bulle ]
4:0
Taffé Yanick 19 [ ZZ-Lancy ]
4:0
Brunner Pascal 13 [ Münsingen ]
Peter Daniel 16 [ Wil SG ]
Champod Nicolas 20 [ Vernier ]
4:0
Schmid Elia 20
[ Wil SG ]
4:0
Vorherr Thilo 19
[ Pratteln ]
Stoll Loïc 18
[ ZZ-Lancy ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:0
Moullet Barish 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Bernhard Denis 19
[ Rapperswil-Jona ]
4:1
Winterberger Manuel 16
[ Ostermundigen ]
Tschanz Cédric 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Klee Tobias 17
[ Young Stars ZH ]
Merz Philip 19
[ Kriens ]
4:0
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
[ Bietigheim-Bissingen / D ]
4:2
Zmirou Samy 19
[ Veyrier ]
Moser Dominik 19
[ Rio-Star Muttenz ]
Miller Thierry 19
[ Bulle ]
4:1
Taffé Yanick 19
[ ZZ-Lancy ]
4:1
Champod Nicolas 20
[ Vernier ]
Schmid Elia 20
[ Wil SG ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:3
Bernhard Denis 19
[ Rapperswil-Jona ]
4:1
Tschanz Cédric 20
[ Rio-Star Muttenz ]
Merz Philip 19
[ Kriens ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
[ Bietigheim-Bissingen / D ]
4:0
Miller Thierry 19
[ Bulle ]
4:0
Taffé Yanick 19
[ ZZ-Lancy ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:3
Bernhard Denis 19
[ Rapperswil-Jona ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
[ Bietigheim-Bissingen / D ]
4:0
Miller Thierry 19
[ Bulle ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
[ Bietigheim-Bissingen / D ]
4:2
Osiro Shinohara Pedro Ryu 19
[ Bietigheim-Bissingen / D ]
1 / 321 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Mohler Nicola 20 [ St. Louis / F ]
4:1
Bregger Julien 16 [ Forward-Morges ]
Souiller Frank 16 [ Châtelaine ]
Boccard Sam 19 [ ZZ-Lancy ]
4:1
Rütter Nick 18 [ T-Card ]
4:0
Loiseau Alain 17 [ Silver Star ]
Moreno Kilian 16 [ Delémont ]
Vendé Gaël 20 [ La Chaux-de-Fonds ]
4:0
Posch Lars 20 [ Wädenswil ]
4:1
Ducrey Grégory 17 [ Vevey ]
Gilliéron Severin 16 [ Ostermundigen ]
4:2
Karam Salim 18 [ Vernier ]
Stevanovic Nenad 19 [ Meyrin ]
4:2
Falconnier Timothy 15 [ Rio-Star Muttenz ]
Jund Patrick 16 [ Rapperswil-Jona ]
Simonet Nicolas 20 [ Veyrier ]
4:0
Brunner Dimitri 19 [ Rapid Luzern ]
4:0
Von Däniken Samir 17 [ Young Stars ZH ]
Wyss Roman 18 [ Ostermundigen ]
Schärrer Mauro 18 [ Neuhausen ]
4:1
Anthonioz Luca 18 [ Bulle ]
4:0
Vepa Chaitanya 15 [ Meyrin ]
Fust Patrick 15 [ Wil SG ]
Rebetez Yoan 20 [ ZZ-Lancy ]
4:0
Memmi Daniel 19 [ UGS-Chênois ]
4:0
Busslinger Julian 17 [ Pratteln ]
Demichel Sébastien 16 [ Fribourg ]
Krstic Filip 18 [ Vevey ]
4:0
Märki Julien 19 [ La Chaux-de-Fonds ]
4:0
Freymond Pierre-Alain 16 [ ZZ-Lancy ]
Loureiro Daniel 16 [ Châtelaine ]
Weber Lionel 20 [ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Mohler Nicola 20
[ St. Louis / F ]
4:1
Boccard Sam 19
[ ZZ-Lancy ]
Rütter Nick 18
[ T-Card ]
Vendé Gaël 20
[ La Chaux-de-Fonds ]
4:2
Posch Lars 20
[ Wädenswil ]
4:1
Gilliéron Severin 16
[ Ostermundigen ]
Stevanovic Nenad 19
[ Meyrin ]
Simonet Nicolas 20
[ Veyrier ]
4:0
Brunner Dimitri 19
[ Rapid Luzern ]
4:1
Schärrer Mauro 18
[ Neuhausen ]
Anthonioz Luca 18
[ Bulle ]
Rebetez Yoan 20
[ ZZ-Lancy ]
4:0
Memmi Daniel 19
[ UGS-Chênois ]
Krstic Filip 18
[ Vevey ]
4:3
Märki Julien 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Mohler Nicola 20
[ St. Louis / F ]
4:1
Vendé Gaël 20
[ La Chaux-de-Fonds ]
Posch Lars 20
[ Wädenswil ]
4:3
Simonet Nicolas 20
[ Veyrier ]
Brunner Dimitri 19
[ Rapid Luzern ]
4:2
Rebetez Yoan 20
[ ZZ-Lancy ]
Krstic Filip 18
[ Vevey ]
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Mohler Nicola 20
[ St. Louis / F ]
4:2
Posch Lars 20
[ Wädenswil ]
Brunner Dimitri 19
[ Rapid Luzern ]
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:2
Mohler Nicola 20
[ St. Louis / F ]
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:1
🏆
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:1

Championnats Suisses Élite - Men's Singles - Page 2