powered by
Swiss National Championships
29.02 / 01.03.2020 - Sportanlage Grünfeld, Grünfeldstrasse 8, 8645 Jona SG

Men's Singles

Mixed Doubles
Men's Doubles
Women's Doubles
Men's Singles
Women's Singles
    
    
    
    
    
1 / 321 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1 ▼ 
Weber Lionel 20 [ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Schmidli Ben 17 [ Rapid Luzern ]
Karam Salim 18 [ ZZ-Lancy ]
Trummler Linus 18 [ Uster ]
4:2
Meier Matthias 18 [ Bremgarten ]
4:2
Bregger Julien 17 [ Vevey ]
Wegmann Thomas 16 [ Wil SG ]
Vendé Gaël 19 [ La Chaux-de-Fonds ]
4:1
Bernhard Denis 19 [ Rapperswil-Jona ]
4:0
Von Däniken Samir 16 [ Young Stars ZH ]
Schaffter Simon 18 [ Delémont ]
4:3
Miller Thierry 19 [ Bulle ]
Schärrer Mauro 19 [ Neuhausen ]
4:2
Loiseau Alain 17 [ Silver Star ]
Sorrentino Giacomo 17 [ UGS-Chênois ]
Rebetez Yoan 20 [ ZZ-Lancy ]
4:0
Champod Nicolas 20 [ Bernex ]
Vepa Chaitanya 16 [ Meyrin ] (W.O.)
Carré Miquel 17 [ Bulle ]
Vorherr Thilo 19 [ T-Card ]
4:1
Romanens Bastien 18 [ Fribourg ]
4:0
Mühlebach Robin 16 [ Döttingen ]
Fust Patrick 16 [ Wil SG ]
Karin Filip 20 [ Neuhausen ]
4:1
Simonet Nicolas 20 [ Veyrier ]
4:0
Schärrer Livio 15 [ Neuhausen ]
Ott Lukas 17 [ Wädenswil ]
Hotz Christian 19 [ Wil SG ] (W.O.)
Taffé Yanick 19 [ ZZ-Lancy ]
4:1
Busslinger Julian 17 [ Young Stars ZH ]
Morales Samuel 16 [ Heimberg ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 20 [ Rio-Star Muttenz ]
4:1
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Trummler Linus 18
[ Uster ]
Meier Matthias 18
[ Bremgarten ]
Vendé Gaël 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
4:0
Bernhard Denis 19
[ Rapperswil-Jona ]
Schaffter Simon 18
[ Delémont ]
4:3
Schärrer Mauro 19
[ Neuhausen ]
Rebetez Yoan 20
[ ZZ-Lancy ]
4:2
Champod Nicolas 20
[ Bernex ]
4:1
Vorherr Thilo 19
[ T-Card ]
Romanens Bastien 18
[ Fribourg ]
Karin Filip 20
[ Neuhausen ]
4:1
Simonet Nicolas 20
[ Veyrier ]
4:0
Ott Lukas 17
[ Wädenswil ]
Taffé Yanick 19
[ ZZ-Lancy ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Vendé Gaël 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Schaffter Simon 18
[ Delémont ]
Rebetez Yoan 20
[ ZZ-Lancy ]
4:1
Champod Nicolas 20
[ Bernex ]
4:1
Karin Filip 20
[ Neuhausen ]
Simonet Nicolas 20
[ Veyrier ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:1
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Rebetez Yoan 20
[ ZZ-Lancy ]
Champod Nicolas 20
[ Bernex ]
Osiro Shinohara Pedro Ryu 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:2
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:1
Osiro Shinohara Pedro Ryu 20
[ Rio-Star Muttenz ]
🏆
Weber Lionel 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
1 / 321 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Posch Lars 20 [ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Wermelinger Jonathan 18 [ Fribourg ]
Vepa Siddharth 16 [ Meyrin ] (W.O.)
Memmi Daniel 19 [ Bernex ]
Moser Dominik 19 [ Young Stars ZH ]
4:0
Collaros Paul-Antoine 17 [ Forward-Morges ]
Matuschek Nicolai 16 [ Zürich-Affoltern ]
Boccard Sam 20 [ ZZ-Lancy ]
4:0
Moullet Barish 19 [ La Chaux-de-Fonds ]
Gentile Giovanni 16 [ Wädenswil ] (W.O.)
Kull Fabian 16 [ Wil SG ]
Merz Philip 19 [ Lugano ]
4:0
Rütter Nick 19 [ St. Gallen ]
4:2
Perroud Andy 17 [ Bulle ]
Ducrey Grégory 17 [ Vevey ]
Hardmeier Elias 20 [ Neuhausen ]
4:0
Tschanz Cédric 20 [ Rio-Star Muttenz ]
4:1
Schaufelberger Dominic 18 [ Young Stars ZH ]
Renold Jannick 17 [ Neuhausen ]
Klee Tobias 18 [ Affoltern A/A ]
4:2
Märki Julien 19 [ La Chaux-de-Fonds ]
4:2
Krstic Filip 18 [ Veyrier ]
Winterberger Manuel 16 [ Ostermundigen ]
Girod Dorian 20 [ ZZ-Lancy ]
4:0
Brunner Dimitri 20 [ Rapid Luzern ]
4:0
Renold Robin 16 [ Bremgarten ]
Nick Filippo 17 [ Uster ]
Anthonioz Luca 18 [ Bulle ]
4:0
Stoll Loïc 19 [ ZZ-Lancy ]
4:0
Jund Patrick 15 [ Rapperswil-Jona ]
Bühlmann Daniel 17 [ Heimberg ]
Schmid Elia 20 [ Wil SG ]
4:0
Posch Lars 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Memmi Daniel 19
[ Bernex ]
Moser Dominik 19
[ Young Stars ZH ]
4:3
Boccard Sam 20
[ ZZ-Lancy ]
Moullet Barish 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
4:0
Merz Philip 19
[ Lugano ]
Rütter Nick 19
[ St. Gallen ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:1
Tschanz Cédric 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Klee Tobias 18
[ Affoltern A/A ]
Märki Julien 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
4:2
Girod Dorian 20
[ ZZ-Lancy ]
Brunner Dimitri 20
[ Rapid Luzern ]
4:0
Anthonioz Luca 18
[ Bulle ]
Stoll Loïc 19
[ ZZ-Lancy ]
4:3
Schmid Elia 20
[ Wil SG ]
Posch Lars 20
[ Rio-Star Muttenz ]
Moser Dominik 19
[ Young Stars ZH ]
4:1
Moullet Barish 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:1
Tschanz Cédric 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:1
Märki Julien 19
[ La Chaux-de-Fonds ]
Brunner Dimitri 20
[ Rapid Luzern ]
Stoll Loïc 19
[ ZZ-Lancy ]
4:1
Moser Dominik 19
[ Young Stars ZH ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:0
Tschanz Cédric 20
[ Rio-Star Muttenz ]
4:0
Stoll Loïc 19
[ ZZ-Lancy ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]
4:0
Tschanz Cédric 20
[ Rio-Star Muttenz ]
Hardmeier Elias 20
[ Neuhausen ]

Championnats Suisses Élite - Men's Singles - Page 2