powered by
Swiss Youth Championships
30 / 31.03.2019 - Pavillon des Sports, rue de la Charrière 78, 2300 La Chaux-de-Fonds

Boys Doubles U13

Mixed Doubles U11
Mixed Doubles U13
Boys Doubles U13
Boys Doubles U11
Girls Doubles U11
Girls Doubles U13
Girls Singles U11
Boys Singles U11
Girls Singles U13
Boys Singles U13
Mixed Doubles U15
Mixed Doubles U18
Girls Doubles U18
Boys Doubles U18
Boys Doubles U15
Girls Doubles U15
Girls Singles U15
Boys Singles U15
Boys Singles U18
Girls Singles U18
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
1 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Falconnier Timothy 15 / Renold Robin 13
[ Rio-Star Muttenz / Bremgarten ]
Aïoutz Olivier 2 / Wohlhauser Steven 2
[ Rossens ]
Dupuy Camponogara Robin 2 / Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
3:1
Schudel Cyrill 5 / Vilaysane Jason 3
[ St. Gallen ]
Burgat Alban 4 / Raschle Adrian 4
[ Affoltern A/A ]
Fischer Kai 7 / Morales Francisco 3
[ Heimberg / Bern ]
Diaz Amerigo 2 / Senn Thimo 3
[ Rapid Luzern ]
Hennige Matteo 2 / Michel Janosch 2
[ Kriens ]
3:0
Fleury Raian 2 / Yan Loran 2
[ Omega / Côte Peseux ]
Bomatter Castillo Juan Pedro 4 / Widmer Leon 6
[ T-Card / Wetzikon ]
Cambra Roberto 6 / Vepa Abishek 6
[ La Chaux-de-Fonds / Meyrin ]
Abalakov Fedor 2 / Jäggi Severin 2
[ Worb / Bremgarten ]
3:2
Ruof Lukas 2 / Sasdi Elias 2
[ Bern ]
Gehl Felix 3 / Nerandzic Luka 2
[ UGS-Chênois / Veyrier ]
Gerber Adrian 4 / Meier Ben 5
[ Rapid Luzern ]
Arpin Léo 4 / Frésard Mathis 5
[ Châtelaine / Rossens ]
Besson Mael 3 / Schmid Gabriel 4
[ Burgdorf / Ostermundigen ]
Kryenbühl Salomon 2 / Rasch Loic 2
[ Baar ]
Clément Dylan 2 / Mameli Gabriele 2
[ Pully ]
3:0
Keusch Noe 10 / Scherer Severin 5
[ Young Stars ZH ]
Falconnier Timothy 15
Renold Robin 13
[ Rio-Star Muttenz / Bremgarten ]
3:0
Dupuy Camponogara Robin 2
Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
Schudel Cyrill 5
Vilaysane Jason 3
[ St. Gallen ]
3:0
Burgat Alban 4
Raschle Adrian 4
[ Affoltern A/A ]
Fischer Kai 7
Morales Francisco 3
[ Heimberg / Bern ]
3:0
Diaz Amerigo 2
Senn Thimo 3
[ Rapid Luzern ]
Hennige Matteo 2
Michel Janosch 2
[ Kriens ]
Bomatter Castillo Juan Pedro 4
Widmer Leon 6
[ T-Card / Wetzikon ]
3:1
Cambra Roberto 6
Vepa Abishek 6
[ La Chaux-de-Fonds / Meyrin ]
3:0
Abalakov Fedor 2
Jäggi Severin 2
[ Worb / Bremgarten ]
Gehl Felix 3
Nerandzic Luka 2
[ UGS-Chênois / Veyrier ]
Gerber Adrian 4
Meier Ben 5
[ Rapid Luzern ]
3:1
Arpin Léo 4
Frésard Mathis 5
[ Châtelaine / Rossens ]
Besson Mael 3
Schmid Gabriel 4
[ Burgdorf / Ostermundigen ]
3:0
Clément Dylan 2
Mameli Gabriele 2
[ Pully ]
Keusch Noe 10
Scherer Severin 5
[ Young Stars ZH ]
3:0
Falconnier Timothy 15
Renold Robin 13
[ Rio-Star Muttenz / Bremgarten ]
3:0
Schudel Cyrill 5
Vilaysane Jason 3
[ St. Gallen ]
Fischer Kai 7
Morales Francisco 3
[ Heimberg / Bern ]
Bomatter Castillo Juan Pedro 4
Widmer Leon 6
[ T-Card / Wetzikon ]
3:0
Cambra Roberto 6
Vepa Abishek 6
[ La Chaux-de-Fonds / Meyrin ]
3:1
Gerber Adrian 4
Meier Ben 5
[ Rapid Luzern ]
Besson Mael 3
Schmid Gabriel 4
[ Burgdorf / Ostermundigen ]
Keusch Noe 10
Scherer Severin 5
[ Young Stars ZH ]
3:0
Falconnier Timothy 15
Renold Robin 13
[ Rio-Star Muttenz / Bremgarten ]
3:1
Bomatter Castillo Juan Pedro 4
Widmer Leon 6
[ T-Card / Wetzikon ]
Cambra Roberto 6
Vepa Abishek 6
[ La Chaux-de-Fonds / Meyrin ]
Keusch Noe 10
Scherer Severin 5
[ Young Stars ZH ]
3:0
🏆
Falconnier Timothy 15
Renold Robin 13
[ Rio-Star Muttenz / Bremgarten ]
3:1
Keusch Noe 10
Scherer Severin 5
[ Young Stars ZH ]