powered by
Championnats AGTT Individuels
24 / 25.11.2018 - École de Commerce et de Culture Générale Aimée-Stitelmann, Route de Base 24, 1228 Plan-les-Ouates

Double D

Double Mixte
Double E
Double C
Double A
Simple E
Simple C
Simple A
Double B
Double D
Simple Dames
Simple B
Simple D
Simple F (D1)
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
1 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Garcia Daniel 5 / Schaufelberger Paul 5
[ ZZ-Lancy ]
 
Alvarez André 1 / Fischer Elisa 1
[ Vernier / Bernex ]
Nwokeabia Hilary 2 / Sahakyan Hrant 1
[ Versoix ]
(W.O.)
Gilliéron Alain 4 / Magaz José-Fernando 2
[ Silver Star / Onex ]
 
 
Panchaud Maxime 3 / Sitbon Laurent 3
[ Veyrier ]
Bertolini Florian 5 / Casimir Jacky 3
[ Vernier ]
 
Dupuy Camponogara R. 1 / Nguyen Yvan 1
[ ZZ-Lancy ]
Gravina Mathias 3 / Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
3:2
Arpin Léo 3 / Reytan Dan 2
[ Châtelaine / UGS-Chênois ]
3:0
Lauffenburger Julien 1 / Tiedra Mateo 1
[ Bernex ]
 
Boikii Roman 4 / Polak Elias 5
[ Rapid-Genève ]
Balmat Christian 5 / Bellas Jean 4
[ Carouge ]
 
De Matos D. 1 / Wicht Gianluca 1
[ UGS-Chênois ]
(W.O.)
Alves Duval N. 3 / Kurz Adrien 2
[ Versoix ]
Andreetta Noe 3 / Reymond Mathias 3
[ UGS-Chênois ]
3:1
Generowicz Jacek 1 / Generowicz Max 1
[ Châtelaine ]
 
Barro Florian 4 / Lazzari Massimo 4
[ Veyrier ]
Dürrenmatt Raphaël 4 / Gerdil Guillaume 3
[ Vernier ]
 
 
Camin Esteban 3 / Rossignol Alexandre 3
[ Carouge ]
Bleve Vincenzo 2 / Duval Sylvain 1
[ Versoix ]
3:0
Sampaoli Luca 1 / Zhang Orlando 1
[ Bernex ]
 
Chave Stéphane 5 / Revol Jean-Pierre 5
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
Garcia Daniel 5 / Schaufelberger Paul 5
[ ZZ-Lancy ]
3:0
Alvarez André 1 / Fischer Elisa 1
[ Vernier / Bernex ]
Gilliéron Alain 4 / Magaz José-Fernando 2
[ Silver Star / Onex ]
3:0
Panchaud Maxime 3 / Sitbon Laurent 3
[ Veyrier ]
Bertolini Florian 5 / Casimir Jacky 3
[ Vernier ]
3:1
Gravina Mathias 3 / Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
Arpin Léo 3 / Reytan Dan 2
[ Châtelaine / UGS-Chênois ]
Boikii Roman 4 / Polak Elias 5
[ Rapid-Genève ]
3:0
Balmat Christian 5 / Bellas Jean 4
[ Carouge ]
3:1
Alves Duval N. 3 / Kurz Adrien 2
[ Versoix ]
Andreetta Noe 3 / Reymond Mathias 3
[ UGS-Chênois ]
Barro Florian 4 / Lazzari Massimo 4
[ Veyrier ]
3:2
Dürrenmatt Raphaël 4 / Gerdil Guillaume 3
[ Vernier ]
Camin Esteban 3 / Rossignol Alexandre 3
[ Carouge ]
3:2
Bleve Vincenzo 2 / Duval Sylvain 1
[ Versoix ]
Chave Stéphane 5 / Revol Jean-Pierre 5
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
3:0
Garcia Daniel 5 / Schaufelberger Paul 5
[ ZZ-Lancy ]
Gilliéron Alain 4 / Magaz José-Fernando 2
[ Silver Star / Onex ]
3:1
Bertolini Florian 5 / Casimir Jacky 3
[ Vernier ]
3:2
Boikii Roman 4 / Polak Elias 5
[ Rapid-Genève ]
Balmat Christian 5 / Bellas Jean 4
[ Carouge ]
3:2
Barro Florian 4 / Lazzari Massimo 4
[ Veyrier ]
Camin Esteban 3 / Rossignol Alexandre 3
[ Carouge ]
Chave Stéphane 5 / Revol Jean-Pierre 5
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
3:1
Gilliéron Alain 4 / Magaz José-Fernando 2
[ Silver Star / Onex ]
3:2
Bertolini Florian 5 / Casimir Jacky 3
[ Vernier ]
Balmat Christian 5 / Bellas Jean 4
[ Carouge ]
3:2
Chave Stéphane 5 / Revol Jean-Pierre 5
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
Gilliéron Alain 4 / Magaz José-Fernando 2
[ Silver Star / Onex ]
3:2
Balmat Christian 5 / Bellas Jean 4
[ Carouge ]