powered by
Championnats AGTT Individuels
24 / 25.11.2018 - École de Commerce et de Culture Générale Aimée-Stitelmann, Route de Base 24, 1228 Plan-les-Ouates

Double E

Double Mixte
Double E
Double C
Double A
Simple E
Simple C
Simple A
Double B
Double D
Simple Dames
Simple B
Simple D
Simple F (D1)
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
1 / 161 / 81 / 41 / 21 / 1
Buloz Jeremy 2 / Santa Cruz D. 2
[ Châtelaine ]
 
Fernandes Rodrigues H. 1 / Sorrentino Leana 1
[ UGS-Chênois ]
Sampaoli Luca 1 / Tiedra Mateo 1
[ Bernex ]
3:0
Dupuy Camponogara R. 1 / Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
3:1
Nerandzic Luka 1 / Schmitt Antoine 1
[ Veyrier ]
Layani Philippe 1 / Troeder Jacques 1
[ UGS-Chênois ]
Nwokeabia Hilary 2 / Sahakyan Hrant 1
[ Versoix ]
3:0
Charmot Isabelle 2 / Reinkort Kersti 2
[ ZZ-Lancy / Bernex ]
 
Bisson Samuel 1 / Saber Kevin 1
[ Vernier ]
3:0
De Matos D. 1 / Wicht Gianluca 1
[ UGS-Chênois ]
Bertossa Shadi 1 / Fischer Elisa 1
[ Bernex ]
Martin Romain 1 / Tarchini Mathieu 1
[ ZZ-Lancy ]
3:0
 
Fischer Christophe 2 / Thiam Moustapha 2
[ Puplinge / Silver Star ]
Pelletier Samuel 2 / Sahakyan Garik 2
[ Versoix ]
 
Chenal Luca 1 / Jacquot Baptiste 1
[ Bernex ]
Alvarez André 1 / Mazzocato Evan 1
[ Vernier ]
3:0
Stoll Yara 1 / Troeder Sarah 2
[ UGS-Chênois ]
Generowicz Jacek 1 / Generowicz Max 1
[ Châtelaine ]
3:0
Giezendanner Ilan 1 / Rochat Mathias 1
[ ZZ-Lancy / Puplinge ]
Bourquin Armando 2 / Yeo Jaydan 1
[ Silver Star ]
3:1
Scoriot Jérémy 2 / Zhang Orlando 1
[ Bernex ]
3:2
Duval Sylvain 1 / Philippi Corinne 1
[ Versoix ]
Fidanza Maximilien 1 / Lauffenburger Julien 1
[ Bernex ]
Artank Darius 1 / Canda Dennis 1
[ ZZ-Lancy ]
3:0
Arbex Guillaume 1 / Magaz José-Fernando 2
[ Onex ]
3:0
Boon Eytan 1 / Umari Cartier-Bresson N. 1
[ UGS-Chênois ]
 
Maiz Calle P. 2 / Quirighetti Phitsanukorn 2
[ ZZ-Lancy ]
Buloz Jeremy 2 / Santa Cruz D. 2
[ Châtelaine ]
3:0
Sampaoli Luca 1 / Tiedra Mateo 1
[ Bernex ]
Dupuy Camponogara R. 1 / Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
3:0
Nwokeabia Hilary 2 / Sahakyan Hrant 1
[ Versoix ]
Charmot Isabelle 2 / Reinkort Kersti 2
[ ZZ-Lancy / Bernex ]
3:0
Bisson Samuel 1 / Saber Kevin 1
[ Vernier ]
Martin Romain 1 / Tarchini Mathieu 1
[ ZZ-Lancy ]
Fischer Christophe 2 / Thiam Moustapha 2
[ Puplinge / Silver Star ]
3:1
Pelletier Samuel 2 / Sahakyan Garik 2
[ Versoix ]
3:1
Alvarez André 1 / Mazzocato Evan 1
[ Vernier ]
Generowicz Jacek 1 / Generowicz Max 1
[ Châtelaine ]
Bourquin Armando 2 / Yeo Jaydan 1
[ Silver Star ]
3:2
Scoriot Jérémy 2 / Zhang Orlando 1
[ Bernex ]
3:0
Artank Darius 1 / Canda Dennis 1
[ ZZ-Lancy ]
Arbex Guillaume 1 / Magaz José-Fernando 2
[ Onex ]
Maiz Calle P. 2 / Quirighetti Phitsanukorn 2
[ ZZ-Lancy ]
3:1
Buloz Jeremy 2 / Santa Cruz D. 2
[ Châtelaine ]
3:1
Dupuy Camponogara R. 1 / Leullieux Jésus 2
[ ZZ-Lancy / Meyrin ]
Charmot Isabelle 2 / Reinkort Kersti 2
[ ZZ-Lancy / Bernex ]
Fischer Christophe 2 / Thiam Moustapha 2
[ Puplinge / Silver Star ]
3:0
Pelletier Samuel 2 / Sahakyan Garik 2
[ Versoix ]
3:0
Bourquin Armando 2 / Yeo Jaydan 1
[ Silver Star ]
Scoriot Jérémy 2 / Zhang Orlando 1
[ Bernex ]
3:2
Maiz Calle P. 2 / Quirighetti Phitsanukorn 2
[ ZZ-Lancy ]
Buloz Jeremy 2 / Santa Cruz D. 2
[ Châtelaine ]
Fischer Christophe 2 / Thiam Moustapha 2
[ Puplinge / Silver Star ]
3:1
Pelletier Samuel 2 / Sahakyan Garik 2
[ Versoix ]
3:0
Scoriot Jérémy 2 / Zhang Orlando 1
[ Bernex ]
Fischer Christophe 2 / Thiam Moustapha 2
[ Puplinge / Silver Star ]
3:2
Pelletier Samuel 2 / Sahakyan Garik 2
[ Versoix ]